top of page

Uczysz się angielskiego od lat? Oto jak to zmienić!

Wskazówka:

Patrz na naukę angielskiego nie przez pryzmat lat a godzin.


 

Dlaczego:

Historie o ludziach, którzy doszli od zera do komunikatywności w ciągu kilku miesięcy, mogą wydawać Ci się nierealne. Zwłaszcza gdy Ty uczysz się angielskiego od lat, a Twoja motywacja wystawiona jest na próbę, bo nie widzisz efektu. Możliwych powodów jest kilka, a dzisiaj pod lupę weźmiemy czas.


Fakt, ile lat uczysz się angielskiego, nie jest aż tak ważny, jak to ile czasu poświęcasz na niego dziennie i ile trwa przerwa między sesjami nauki. Mówiąc bardziej obrazowo, 7 godzin w niedzielę nie nadrobi godziny codziennie, gdyż będziesz mieć aż 7 razy więcej czasu, by zapomnieć to, czego się nauczyłeś. Wiele osób czuje, że poświęca na naukę angielskiego wystarczająco dużo czasu. Jeśli i Ty masz takie wrażenie, to mam dla Ciebie wyzwanie.Weź kalendarz z widokiem na cały miesiąc i powieś go w domu tam, gdzie nie ujdzie Twojej uwadze. Wersja online nie wchodzi w grę. Od dzisiaj skreślaj jaskrawym mazakiem każdy dzień, kiedy będziesz uczyć się angielskiego przez przynajmniej 40 minut i ani minuty mniej.


Jeśli po 6 tygodniach codziennej pracy nie będziesz widzieć żadnych efektów (co jest mało prawdopodobne), zmień sposób nauki. Na początku może się zdarzyć, że po prostu zapomnisz danego dnia o angielskim. Nie przejmuj się. To naturalny stan rzeczy, gdy wyrabiamy w sobie nowy nawyk. Po prostu zacznij liczyć od początku. Zapomnij o tym, od jak dawna uczysz się angielskiego. Patrz na naukę przez pryzmat godzin i przerw między sesjami.


bottom of page