top of page

Uczyć się słownictwa na papierze czy z aplikacją?

Wskazówka:

Korzystaj z tego, co sprawia Ci przyjemność, jednak pamiętaj, że aplikacja zmniejszy ilość czasu, którą poświęcasz na organizację nauki i pozwoli Ci powtarzać słownictwo, kiedy tylko masz telefon przy sobie.


 

Dlaczego:

Powtarzanie starego słownictwa to priorytet, uczenie się nowego to kwestia drugorzędna. Jeśli będziesz się uczyć 10 wyrażeń dziennie, to po roku uzbierasz ich 3650. A to zasób, który wystarczy Ci już do komunikacji. Jednak jeśli korzystasz z papierowych list, to taki zbiór będzie miał ponad 100 stron. Oprócz wyzwania, jakie stanowi taka liczba kartek, listy mają jeszcze jedną wadę: wyrażenia są zawsze w jednej kolejności. A im więcej losowości w nauce, tym lepiej, bo wtedy przypomina ona bardziej prawdziwe życie.

Do powtarzania lepsze będą fiszki, czyli karteczki, które na jednej stronie mają wyrażenie po polsku, a na drugiej tłumaczenie po angielsku. Takie fiszki istnieją również w wersji elektronicznej i mają przewagę. Nie zniszczysz ich, nie zgubisz, zabierzesz wszędzie ze sobą, a przede wszystkim system zaplanuje powtórki za Ciebie, dzięki temu Ty skupisz się na nauce, a nie na jej organizowaniu.


bottom of page